SENTLAB

Edit Content

 505-422-194

Korzyści z outsourcingu pracowników ze Wschodu.

To naprawdę się opłaca!

Outsourcing pracowników nie jest niczym nowym – polscy pracodawcy korzystają z tego rozwiązania już od wielu lat. Popularność tej usługi nasiliła się w momencie, gdy gwałtownie wzrosło zapotrzebowanie na ręce do pracy, którego nie jest w stanie zaspokoić polski rynek zatrudnienia. W efekcie firmy bardzo chętnie decydują się na outsourcing pracowników ze Wschodu. Jest to szczególnie atrakcyjne rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które nie tylko znajdują się w trudnej sytuacji kadrowej, ale także chcą ograniczyć koszty zatrudnienia. Dowiedz się, w jakich sytuacjach warto skorzystać z usługi outsourcingu pracowników np. z Ukrainy.

Gdy potrzebujesz pracowników na wczoraj

Oczywiście trochę koloryzujemy, natomiast nie da się ukryć, że mnóstwo firm wręcz pilnie potrzebuje dodatkowych pracowników – zwłaszcza niewykwalifikowanych, do wykonywania najprostszych prac np. w budowlance czy przy produkcji. Takich osób bardzo brakuje, na co wpływ ma przede wszystkim niskie bezrobocie oraz rozbudowany system benefitów socjalnych. 

Niewystarczająca kadra to poważny problem dla przedsiębiorstwa, które nie tylko nie może się rozwijać, ale też nie jest w stanie zagwarantować terminowej realizacji już przyjętych zamówień. To z kolei może się negatywnie odbić na reputacji firmy. 

Chcąc uniknąć takiego scenariusza warto postawić właśnie na outsourcing pracowników ze Wschodu, którzy często są dostępni praktycznie od ręki i mogą w krótkim czasie wzmocnić kadrę przedsiębiorstwa.

Gdy wiesz, że będziesz potrzebować dodatkowych pracowników
tylko na jakiś czas

Wiele branż w Polsce cechuje się sezonowością – oznacza to, że działające w nich firmy regularnie zgłaszają wzmożone zapotrzebowanie na pracowników, ale najlepiej tymczasowych. Jeśli jesteś w podobnej sytuacji i nie chcesz tworzyć nowych etatów, które za kilka miesięcy mogą być Ci niepotrzebne, to outsourcing pracowników ze Wschodu idealnie wpisuje się w Twoje oczekiwania.

Kiedy masz duże problemy z pozyskaniem polskich pracowników

Nie dziwi, że wciąż większość polskich pracodawców preferuje zatrudnianie Polaków. Powiedzenie o koszuli bliższej ciału nie ma jednak zastosowania w momencie, gdy praca firmy jest sparaliżowana z powodu braku chętnych. 

W takiej sytuacji rozsądnie jest spojrzeć na Wschód, skąd masowo napływają do Polski wartościowi, zaangażowani i zmotywowani pracownicy – przede wszystkim z Ukrainy, ale też z Białorusi, Gruzji, Armenii, Mołdawii.

Gdy chcesz uniknąć uciążliwych procedur urzędowych

Niedostateczna podaż pracowników w Polsce w naturalny sposób spowodowała wzrost zainteresowania zatrudnianiem cudzoziemców. Decydują się na to również te firmy, które przez długi w ogóle nie brały takiego rozwiązania pod uwagę. 

Warto natomiast podkreślić, że znalezienie pracowników np. w Ukrainie, a następnie sprowadzenie ich do Polski, zalegalizowanie ich pobytu i pracy oraz zapewnienie im niezbędnej opieki socjalno-bytowej nie jest wcale takie proste. W rzeczywistości mówimy tutaj o bardzo żmudnym, czasochłonnym i uciążliwym procesie, czego można uniknąć korzystając właśnie z usługi outsourcingu pracowników ze Wschodu.

Na czym dokładnie polega outsourcing pracowników ze Wschodu? Tego dowiesz się z osobnego artykułu na naszym blogu.

Gdy chcesz zachować elastyczność kadrową i finansową 

Outsourcing to wręcz idealny wybór dla tych przedsiębiorców, którzy nie chcą lub nie mogą sobie pozwolić na ciągłe zwiększanie zatrudnienia – nawet w obliczu rosnącego zapotrzebowania na ich usługi czy produkty. 

Leasing pracowniczy to alternatywa dla tworzenia nowych etatów, pozwalająca zachować pełną swobodę w zakresie liczebności kadry firmy oraz zarządzania finansami i optymalizowania kosztów działalności. 

Jesteś zainteresowany outsourcingiem pracowników ze Wschodu? Sentlab dostarczy Ci rąk do pracy w najszybszym możliwym terminie, niezależnie od tego, w jakiej działasz branży. Rozpoczynamy współpracę już od 10 pracowników, w opcji z zakwaterowaniem po naszej, jak i po Twojej stronie.  

Już teraz skontaktuj się z nami i poznaj indywidualną, niezobowiązującą ofertę.